Markéta Cudlínová

Profesní hodnoty

Jedním z mých oblíbených citátů je výrok J.R.R. Tolkiena „Ne každý, kdo bloudí, je ztracený.“ Do velké míry totiž vystihuje moje vnitřní přesvědčení, že každý člověk je naprosto jedinečný a co pro někoho může být pohodová procházka, pro jiného je pěkně náročná túra. A právě zde vidím hlavní roli kariérového poradenství, které nám pomocé různorodých technik a přístupů pomáhá lépe se v sobě i té nepřeberné nabídce možností zorientovat.

Komu pomáhám a jakým způsobem

Už od dětství mě provází kreativita – od vymýšlení improvizovaných divadelních představení a her až po tvořivý přístup při psaní textů. A tento hravý styl se snažím přenášet i do své práce. Na kurzech a při poradenské práci proto ráda využívám netradiční aktivity a pomůcky, které účastníkům pomáhají objevovat nové souvislosti.

Lektoruji skupinové kurzy osobního a profesního rozvoje, které jsou určeny všem, kteří se ocitli na pomyslné životní křižovatce a obecně lidem, kteří se rádi dále rozvíjejí. Mezi moje oblíbená témata patří mapování silných stránek a hledání způsobů, jak je v našem životě dále využít.

Mám bohaté zkušenosti se vzděláváním a poradenstvím pro ženy na rodičovské dovolené, migrantům a migrantkám, dlouhodobě nezaměstnaných i profesionálních poradců. V posledních třech letech také podporuji učitele a školní kariérové poradce v rozvoji poradenských aktivit ve školním prostředí. Ujasnit si další profesní směřování pomáhám také v rámci individuálního kariérového koučinku.

Úspěchy

Těší mě, že jsem v uplynulých letech měla možnost spolupodílet se na tvorbě praktických publikacích pro uchazeče o zaměstnání (Navigace světem práce) a pro poradce (Praktický průvodce kariérového poradce pro 21. Století, Spokojený kariérový poradce). Poslední zmiňovaná publikace v kombinaci se vzdělávacím program získala v roce 2019 ocenění v soutěži Národní cena kariérového poradenství za přínos ke vzdělávání poradců v ČR. Velkou radost mám také z pozitivních ohlasů účastníků kurzů, kteří v nich nacházejí inspiraci pro profesní i osobní život.

Kontakt

marketa-cudlinova